Aby poprawnie wyświetlić załączniki potrzebny jest darmowy program Adobe Reader. Aby ściągnąć, kliknij w ikonę poniżej.

pdf download

Załatw swoją sprawę !

Nadawanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego

Podstawa prawna

1. Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 ze zm.),
  2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 1 grudnia 2004 r. w sprawie uzyskania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz. U. Nr 260, poz. 2593 ze zm.)

Wniosek wraz z następującą dokumentacją:

1. dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe oraz akt nadania stopnia awansu zawodowego ? poświadczone kopie,
  2. zaświadczenie dyrektora szkoły zawierające informacje o:
    • wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz nauczanym przez niego przedmiocie lub rodzaju prowadzonych zajęć w dniu wydania zaświadczenia oraz w okresie odbywania stażu, a w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia oraz nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach ? w każdej w wymiarze niższym niż połowa obowiązkowego wymiaru zajęć, łącznie w wymiarze połowy obowiązkowego wymiaru zajęć ? zależy załączyć zaświadczenia ze wszystkich szkół, w których nauczyciel był zatrudniony w okresie stażu,
    • dacie zatwierdzenia planu rozwoju zawodowego nauczyciela,
    • dacie złożenia przez nauczyciela sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego,
    • uzyskanej przez nauczyciela ocenie dorobku zawodowego za okres stażu oraz dacie jej dokonania, a w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia, także o ocenie dorobku zawodowego za okres stażu odbytego w poprzednim miejscu zatrudnienia.

Brak opłat

Przewidywany termin załatwienia sprawy

• wnioski o postępowanie egzaminacyjne złożone do 30 czerwca danego roku należy rozpatrzyć i wydać rozstrzygnięcie w terminie do 31 sierpnia danego roku,
  • wnioski o podjęcie postępowania egzaminacyjnego złożone do 31 października danego roku należy rozpatrzyć i wydać rozstrzygnięcie w terminie do 31 grudnia danego roku.

Sprawę załatwia i udziela szczegółowych wyjaśnień

Inspektor Ewa Tryka

Wydział Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu

Pokój

708 (VII piętro ?wieżowiec?), pl. Marsz. J. Piłsudskiego 1, 59-700 Bolesławiec

poniedziałek od 08:00 do 16:00, wtorek ? piątek od 07:00 do 15:30

Sposób załatwienia sprawy

Decyzja o nadaniu bądź odmowie nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego

Tryb odwoławczy

od decyzji służy odwołanie do Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu, za pośrednictwem Starosty Bolesławieckiego, w terminie 14 dni od doręczenia decyzji.

Uwagi realizacyjne

1. Postępowanie w sprawie nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego wszczyna się na wniosek (zob. wymagane dokumenty) nauczyciela.
  2. Analiza przedłożonej dokumentacji, gdy spełnia wymogi formalne - Zarząd Powiatu Bolesławieckiego powołuje komisję egzaminacyjną.
    Jeśli dokumentacja nie spełnia wymogów formalnych Starosta Bolesławiecki wskazuje szczegółowo stwierdzone braki i wzywa nauczyciela do ich usunięcia w terminie 14 dni wraz z pouczeniem, że ich nieusunięci w w/w terminie spowoduje pozostawienie wniosku bez rozpatrzenia.
  3. O terminie egzaminu powiadamia się pisemnie wnioskodawcę nie później niż na 14 dni przed terminem posiedzenia komisji.
  4. Postępowanie egzaminacyjne przeprowadzone w określonym terminie przez w/w komisję.
  5. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku, przewodniczący komisji wydaje nauczycielowi (wnioskodawcy) zaświadczenie o zdaniu egzaminu.
  6. Starosta Bolesławiecki wydaje decyzję o nadaniu stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.
  7. W przypadku nie zdania egzaminu, Starosta Bolesławiecki wydaje decyzję o odmowie nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.