Aby poprawnie wyświetlić załączniki potrzebny jest darmowy program Adobe Reader. Aby ściągnąć, kliknij w ikonę poniżej.

pdf download

Załatw swoją sprawę !

Wydawanie pozwolenia na przeprowadzenie zbiórki publicznej

Podstawa prawna

1. Ustawa z dnia 15 marca 1933 r. o zbiórkach publicznych (Dz. U .Nr 22 poz. 162 z późn. zm.)
  2. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 6 listopada 2003 r. w sprawie sposobów przeprowadzania zbiórek publicznych oraz zakresu kontroli nad tymi zbiórkami. (Dz. U. Nr 199 poz. 1947z poźn. zm.),
  3. Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania Administracyjnego ( tekst jednolity Dz. U. Nr 98 z 2000 r., poz. 1071z późn. zm.),
  4. Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (tekst jednolity Dz. U. Nr 225 poz. 1635)

1. wniosek o przeprowadzenie zbiórki publicznej,
  2. aktualny wyciąg z rejestru sądowego,
  3. statut stowarzyszenia lub akt organizacyjny komitetu, który został utworzony w tym celu,
  4. dowód osobisty osoby odpowiedzialnej za zbiórkę (do wglądu),
  5. dowód uiszczenia opłaty.

Opłaty

82,00 zł. za wydanie pozwolenia (z wyjątkiem zwolnień wynikających z ustawy o opłacie skarbowej)

Przewidywany termin załatwiania sprawy

Sprawę załatwia i udziela szczegółowych wyjaśnień

Katarzyna Grzelczyk, tel. 075 735 18 79

Referat Spraw Obywatelskich, Społecznych i Zdrowia

Numer pokoju

712 (7 piętro „wieżowiec” pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1)

poniedziałek : 08:00-16:00, wtorek–piątek 07:30–15:30

Sposób załatwiania sprawy

Wydanie decyzji administracyjnej

Tryb odwoławczy

Odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Jeleniej Górze za pośrednictwem Starosty Bolesławieckiego w terminie 14 dni od doręczenia decyzji stronie.

Uwagi

1. Starosta wydaje pozwolenie, jeżeli zbiórka ma być przeprowadzona na obszarze powiatu lub jego części obejmującej więcej niż jedną gminę.
  2. Pozwolenie może być udzielone jedynie stowarzyszeniom i organizacjom, posiadającym osobowość prawną, albo komitetom, organizowanym dla przeprowadzenia określonego celu, zgodnym ze statutem stowarzyszenia lub organizacji, z aktem organizacyjnym komitetu.
  3. Zbiórki publiczne mogą być przeprowadzone jedynie przez członków instytucji, która pozwolenie otrzymała.
  4. Pozwolenie na zbiórkę publiczną może być udzielone, gdy cel zbiórki nie jest sprzeczny z prawem i służy interesowi publicznemu.