Otwarty konkurs ofert – zlecanie zadań na rzecz osób z niepełnosprawnościami

fot. Tablica Starostwa Powiatowego w Bolesławcu

Zapraszamy organizacje pozarządowe działające na rzecz środowisk osób z niepełnosprawnościami do składania ofert realizacji zadań w ogłoszonym przez Zarząd Powiatu Bolesławieckiego konkursie. Przedsięwzięcia, które Powiat będzie mógł dofinansować, muszą dotyczyć rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Termin składania ofert: do 21 czerwca 2021 r.

Kwota przeznaczona na zlecanie zadań: 10.000 zł.

Rodzaje zadań, których dotyczy konkurs:

1. Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób z niepełnosprawnościami aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby.

2. Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów i warsztatów dla członków rodzin osób z niepełnosprawnościami, opiekunów, kadry i wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących procesu integracji osób z niepełnosprawnościami w najbliższym środowisku i społeczności lokalnej, zwiększania ich aktywności życiowej i zaradności osobistej oraz niezależności ekonomicznej, podnoszenia umiejętności pracy z takimi osobami, w tym sprawowania nad nimi opieki i udzielania pomocy w procesie ich rehabilitacji.

3. Prowadzenie poradnictwa psychologicznego, społeczno-prawnego oraz udzielanie informacji na temat przysługujących uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej dla osób niepełnosprawnych.

4. Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które:

1)    mają na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami,

2)    rozwijają umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób z uszkodzeniami słuchu, mowy, z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną,

3)    usprawniają i wspierają funkcjonowanie osób z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach.

5. Organizowanie lokalnych imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami wspierających ich aktywność w tych dziedzinach.

Konkurs nie obejmuje realizacji projektów zakładających działania mieszczące się w pojęciu „turnus rehabilitacyjny”, wynikającym z przepisu art. 10 c ustawy o rehabilitacji.

Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ :