REALIZACJA II ETAPU OBWODNICY BOLESŁAWCA - Konferencja

Tomasz Gabrysiak podczas konferencji

Podczas dzisiejszej konferencji, w której uczestniczył Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak, poseł na Sejm RP Szymon Pogoda, Sekretarz Miasta Jerzy Zieliński, wójt Gminy Bolesławiec Andrzej Dutkowski oraz Leszek Loch – dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, przedstawiono szczegóły

dotyczące przebiegu i finansowania drugiego etapu obwodnicy Bolesławca. Odcinek o długości 5,9 km rozpocznie się od ronda w Kruszynie, dokąd sięga obecna część obwodnicy. Nowa trasa skomunikuje drogę wojewódzką nr 297 z drogą krajową nr 94 w kierunku węzła Krzywa i, poprzez istniejący odcinek południowo-wschodniej obwodnicy Bolesławca, z drogą wojewódzką nr 363 w kierunku Złotoryi.

Obwodnica przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo – wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta, ale również zwiększy dostępność transportową (tak ważną dla potencjalnych inwestorów) nie tylko w gminach powiatu bolesławieckiego, ale też lwóweckiego.

Koszt budowy tego odcinka to ok. 65 mln zł. Projekt uzyskuje dofinansowanie w wysokości 38 781 283,32 zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Obecnie trwają prace projektowe.

mapa przebiegu planowanej obwodnicy

uczestnicy konferencji podczas prezentacji